تولید پروفیل آلومینیوم به دلیل این که دارای وزن سبکی می باشد بسیار رونق یافته است. برای مثال باید بگوییم که استفاده از آن در صنایعی مانند خودرو سازی سبب کاهش مصرف انرژی شده و میزان فشار های ناشی از تحمل بار را به صورت چشمگیری افزایش می دهد و به صورت کلی باعث می شود که در مقابل فشار، استحکام بالایی را به دست آورد. آلومینیوم غدیر کاملا غیر سمی است و دارای قدرت رسانایی بسیار خوب و زیادی می باشد که به عنوان بهترین انعکاس دهنده ی گرما و نور است و در برابر خوردگی مقاومت بسیار چشمگیری را از خود نشان می دهد. آلومینیوم از جمله فلز هایی می باشد که برای تولید پروفیل که دارای شکل ها و سطوح متنوعی باشند، بسیار مناسب است و در این راستا شامل قابلیت های نا محدودی می باشد. به دلیل قابلیت شکل گیری بسیار خوبی که دارد سبب شده است که در اکستروژن آلومینیوم کاربرد بسیار خوبی داشته باشد و برای انجام این کار از آن استفاده شود. اکستروژن که به عنوان یکی از روش هایی می باشد که برای شکل دهی به کار می رود به عنوان تکنیکی تبدیل شده است که آلیاژ های آلومینیوم را به پروفیل هایی با سطوح مقطع مشخص و خاص تبدیل می کند که دارای کاربرد های گوناگون و متنوعی می باشند.


کاربرد هایی که پروفیل آلومینیوم دارد

فروش پروفیل آلومینیوم برای استفاده در مکان های مختلف می باشد که از جمله آن ها می توان برای به کار بردن آن در سیستم های معماری، استفاده در پارتیشن ها، به کار بردن آن در انواع مختلفی از اقامت گاه ها، استفاده در سیستم هایی که برای حفاظت و مراقبت هستند و برای به وجود آوردن شکل ها و فرم های هندسی مانند، اشاره کرد.
در برخی مکان ها مانند اداره جات، کارخانه ها، فروشگاه ها، خانه ها، هتل ها و سایر مکان هایی از این قبیل، تولید پروفیل آلومینیوم غدیر به منظور ساخت درب ها، پنجره ها، قاب ها و مانند این ها می باشد.

عملیات اکسترود به چه صورت است


عملیات متراکم سازی آلومینیوم را اکسترود می گویند که این کار ها با توجه به دسته بندی هایی که آلیاژ ها دارند و متدی که برای انجام این کار در نظر گرفته می شود به روش های سرد، گرم و نیز مستقیم انجام می شوند که روش مستقیم از رایج ترین شیوه هایی است که برای اکستروژن استفاده می شود. در حین انجام اکستروژن باید از میز خودکار استفاده شود تا میز پرس سبب به وجود آوردن خط در سطوح نشوند و به هنگام فروش پروفیل آلومینیوم، سطحی کاملا صاف و عاری از هر گونه خش را شاهد بود.

بخش های مختلف یک دستگاه پرس اکستروژن چیست

دستگاهی که برای انجام پرس اکستروژن [فقط اعضا می توانند لینک ها را مشاهده کنند برای ثبت نام اینجا را کلیک کنید] مورد استفاده قرار می گیرد شامل یک قسمت جلویی و یک قسمت پشت است که این دو قسمت باید به خوبی به یک دیگر متصل شوند که برای انجام این کار از چهار میله نگه دارنده استفاده می شود.
از جمله اجزای تشکیل دهنده این دستگاه می توان به وجود موارد زیر اشاره کرد: سیلندر اصلی که برای ایجاد فشار و پیشروی رام است، پمپ هیدرولیکی که برای محاسبه فشار هیدرولیکی از واحد نیوتن بر متر استفاده می شود، رام و یا همان چکش میله ای که به سیلندر اصلی متصل است، شمش یا بیلت در اندازه های کاملا استاندارد و خاص وجود دارند، بلوکی که برای محافظ است که بین بیلت و رام قرار دارد و از ایجاد چسبندگی بین آن ها جلوگیری می کند و کانتینر که برای نگه دارای بیلت است و نقش آن هدایت بیلت تا قالب می باشد.