به صورت کلی [فقط اعضا می توانند لینک ها را مشاهده کنند برای ثبت نام اینجا را کلیک کنید]، ایمپلنت را که یک پیچ تیتانیومی است، درون فک قرار می دهد. به فک جوش می خورد و نقش ریشه دندان از دست رفته را دارد

-در بیمارانی که استخوان آن ها تحلیل رفته است تا باز سازی استخوان می توان این عمل را انجام داد. -کسانی که به بهداشت دهان و دندان خود اهمیتی نمی دهند می توانند با رعایت و انجام نکات بهداشتی کاشت را انجام دهند. -بیماران دیابتی به شرط پایین نگه داشتن قند حداقل 3 ماه قبل از ایمپلنت می توانند عمل کاشت را انجام دهند ( یعنی اگر قند خون نوسان زیادی داشته باشد، التیام بافت های بدن به کندی صورت می گیرد که در نتیجه این عمل جراحی موفقیت آمیز نخواهد بود). -لازم به ذکر است افرادی که دندون قروچه دارند، احتمال شکست ایمپلنت دندان در آن ها وجود دارد که از نایت گارد برای جلوگیری از این آسیب استفاده می شود. -افرادی که در قلب خود فلز گذاشته اند یا ایست قلبی داشته اند اما در حال حاضر سلامت هستند و وضعیت پایدار دارند با بی هوشی و آرام بخش می توان این کار را برای آن ها انجام داد. -افرادی که حمله قلبی داشته اند هم می توانند این عمل را انجام دهند ولی پس از گذشت 6 ماه و در صورتی که از نظر متخصص قلب اشکال نداشته باشد. خلاصه مطلب این که برای دست یابی به نتیجه مطلوب در کاشت دندان، برای اکثر اشخاصی که دارای بیماری های مختلف هستند، پس از در نظر گرفتن شرایط و ملاحظات می توان درمان ایمپلنت را به دست بهترین متخصص ایمپلنت به خوبی انجام داد.

مزایای استفاده از پروتز متحرک بر ایمپلنت در مقایسه با پروتز ثابت متکی بر ایمپلنت

1.به علت وجود فلنج آکریلی ( قسمتی است در دندان مصنوعی که روی لثه قرار می گیرد و هم رنگ لثه می باشد ) ساپورت کافی برای لب و گونه فراهم می شود و زیبایی بهتری برای بیمار به وجود می آید. به خصوص در بیماران با بی دندانی کامل که به دلیل تحلیل استخوان و از بین رفتن ساپورت، تغییرات مهی در بافت نرم صورتشان به وجود آمده و پروتز ثابت قادر به تامین ساپورت مناسب و زیبایی لازم برای بافت نرم نمی باشد.

2.وجود فلنج ها که موجب پوشاندن اجزای فلزی می شود، زیبایی بهتری را از این نظر تامین می کند.

3.در مواردی که بیمار از لحاظ اقتصادی توانایی ندارد، با تعداد کمتری ایمپلنت نسبت به پروتز ثابت می توان درمان را انجام داد: - در فک پایین حداقل 2 عدد ایمپلنت - در فک بالا حداقل 4 عدد

4.نواحی که استخوان کافی وجود ندارد را می توان با انجام پیوند استخوانی بر طرف نمود.

5.با آزادی عمل بیشتر می توان ایمپلنت ها را در محل های دارای استخوان بهتر کاشت و نیاز به پیوند استخوان را کمتر کرد.

6.می توان در صورت لزوم از ساپورت بافت نرم هم بهره برد ( اوردنچر هایی که ساپورت خود را هم از ایمپلنت و هم بافت نرم می گیرند).

7.هزینه های قسمت پروتزی درمان کاهش پیدا می کند، البته همیشه این گونه نیست و بستگی به تعداد ایمپلنت و ساپورت اوردنچر دارد.

8.وجود فلنح ها، به رفع مشکلات تکلم کمک می کند.

9.کنترل بهداشت با خارج کردن پروتز از دهان راحت تر صورت می گیرد.

10.امکان خارج کردن پروتز از دهان در شب باعث کنترل نیرو های پارافانکشنال می شود.